BİST, Ziraat GMYO hisselerine tedbir getirdi1 BİST, Ziraat GMYO hisselerine tedbir getirdi
En fazla para girişi olan hisseler 09/09/20222 En fazla para girişi olan hisseler 09/09/2022
ABD ve NATO'dan Türkiye-Yunanistan açıklaması3 ABD ve NATO’dan Türkiye-Yunanistan açıklaması
Banka hisselerinde ralli sürecek mi?4 Banka hisselerinde ralli sürecek mi?
En fazla açığa satış yapılan hisseler 09/09/20225 En fazla açığa satış yapılan hisseler 09/09/2022
E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

#Otomotiv Sektörü: Haziran ayında otomobil satışları %2,9 artarak 64.134 adete yükselirken, hafif ticari araç satışları %5,5 azalarak 16.518 adete geriledi. Toplam otomobil ve hafif araç satışları ise %1,0 artarak 80.652 adete yükseldi. Ocak – Haziran döneminde otomobil satışları %10,3 azalarak 278.282 adete, hafif ticari araç satışları %5,6 azalarak 79.622 adete, toplam otomobil ve hafif araç satışları ise %9,3 azalarak 357.904 adete geriledi.
#AKBNK – 443 gün vadeli 116,6 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.
#BERA – Şirket bağlı ortaklığı Komyapı İnşaat ile TOKİ arasında Eskişehir Odunpazarı’nda 1’er Adet İlköğretim Okulu, Ortaöğretim Okulu ve Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi amacıyla, sözleşme bedeli 730,0 milyon TL olan sözleşme imzalandığı açıklandı.
#GESAN -Şirket ile Eksim Enerji arasında Hibrit Tipi GES Ekipmanları Temini kapsamında 1,3 milyon euroluk sözleşme imzalandığı açıklandı.Şirket ile Başatlı Boru Profil arasında Kocaeli’de bulunan tesislere Çatı Öztüketim GES yapılması kapsamında 1,4 milyon dolarlık anlaşma sağlandığı açıklandı.
#GEREL – Bedelli sermaye artırım sürecinin devam ettiği açıklandı.
#GUBRF – 5 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı
#HDFGS -GRN Lojistik Teknolojileri’in sermayesinin %3,75’ine karşılık gelen 264.735 adet payın 350.000 dolara devralınmasına, GRN Lojistik Teknolojileri’ne şirketçe 650.000 dolar tutarında paya dönüştürülebilir yapılandırılmış finansman sağlanmasına karar verildiği açıklandı. Bir yatırımcı tarafından şirkete açılan 2020 yılı Olağan Genel Kurulu’nun iptal edilmesi davasının 7 Eylül’e ertelendiği açıklandı.
#HEKTS -Adana OSB’de 20.064 m 2 ’lik taşınmazın satın alınması ve değerleme çalışmalarının yürütülmesi kapsamında Genel Müdürlüğe yetki verildiği açıklandı. Sermaye artırımından elde edilecek fonun 1,0 milyar TL’sinin yurt dışı yatırımlarında, 31,9 milyon TL’sinin Orhangazi tesis yatırımlarında, 225,0 milyon TL’sinin ise hammadde tedarikinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.
#INVEO #GEDIK – Inveo Yatırım Bankası ile ilgili ortaklık görüşmeleri kapsamında Papara ile mutabakat sağlanarak niyet mektubu imzalandığı açıklandı.
Yatırımcı ilgisinin arttığı 10 hisse (05/07/2022)
#IDGYO – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 50 milyon TL’den 250 milyon TL’ye yükseltilmesi tescil edildi.
#ISMEN – 30 gün vadeli 1,0 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.
#KAPLM – VBTS kapsamında şirket paylarına 4 Ağustos’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.
#KLRHO -Şirket payları 7 Temmuz’da Borsa’da işlem görmeye başlayacak.Şirket paylarının halka arzı kapsamında toplam arzın 1,2 katına karşılık gelen talep geldiği açıklandı.
#KRPLS – Şirket paylarının halka arzında talepler 20 – 21 – 22 Temmuz’da toplanacak.
#KLNMA – Banka mülkiyetinde bulunan 17,5 milyon TL muhammen bedelli 12 adet gayrimenkulun satışı ya da kiralanması kapsamında Genel Müdürlüğe yetki verildiği açıklandı.
#KONTR – Şirketin Elektrikli Araçlar İçin Şarj İstasyonları yatırımları kapsamında yaptığı destek başvurularından; Serbest bölge, Ağrı, Ardahan, Iğdır, Kars, Erzurum ve Artvin’de olmak üzere toplam 30 adet şarj ünitesi için 2,0 milyon TL’nin destekleneceği, Serbest Bölge, Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde’de olmak üzere toplam 36 adet şarj ünitesi için 3,5 milyon TL’nin destekleneceği açıklandı.
#LIDER – Şirketin Haziran ayında 148 adet araç satın aldığı ve araç alım tutarının 67,2 milyon TL olduğu açıklandı.
Akfen GMYO’ nun elindeki taşınmazların değeri altı ayda 488 milyon euro oldu
#MAGEN – Enerji Bakanlığı ile şirket arasında YEKA Kullanım Hakkı Sözleşmelerinin 2021’de imzalanması sonrasında, şirket tarafından her bir bağlantı bölgesi için Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanlarının önerildiği, projeden toplam 15 MWe GES kapasitesine karşılık 22,5 MWp güçte santral kurulmasının planlandığı açıklandı.
#MERCN – Şirkete ait Kocaeli Gebze’ye yapılması planlanan Hammadde Üretim Tesisi projesi ile ilgili ÇED sürecinin başlatılması sonrasında, prje için ÇED Gerekli Değildir kararı verildiği açıklandı.
#MGROS – Haziran ayında 19 adet Migros, 15 adet Migros Jet ve 4 adet Macrocenter olmak üzere 38 adet mağaza açıldığı belirtildi.Rekabet Kurulu, Ay-mar’ın Trabzon ve Giresun’da bulunan 25 mağazasının kiracılık haklarının ve sabit kıymetlerinin şirket tarafından devralınması işlemine izin verdiği medyada yer aldı.
#OYAYO #ULUSE – VBTS kapsamında şirket paylarına 4 Ağustos’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.
#OYLUM – Şirketin de pay sahibi olduğu Kay – Ser Kayseri Serbest Bölge Kurucu ve İşletmecisi içerisinde çeşitli vergi ve SGK avantajlarından yararlanmak amacıyla 22.328 m 2 ’lik arsanın m 2 fiyatı 22 dolardan alınması için gerekli müracaatların yapılmasına karar verildiği açıklandı.
Vestel Beyaz Eşya ve Alarko Carrier sorusu
#RUBNS – Şirket payları 6 Temmuz’da Borsa’da işlem görmeye başlayacak.
#PCILT – Media Liven Ajans Prodüksiyon ve Media Life Ajans’ın satın alınmasına yönelik İyi Niyet Mektubu imzalandığı açıklandı.
#TSPOR – Futbolcu Trezeguet’in transferi konusunda Aston Villa ile anlaşma sağlandığı, Aston Villa’ya 4 milyon euro ödeneceği açıklanırken, futbolcu ile 4 yıllık sözleşme imzalandığı ve sezon başı 1,6 milyon euro garanti ücret ödeneceği açıklandı.
#TOASO – Medyada yer alan habere göre şirketin Türkiye’de ürettiği hafif ticari araç modeli Doblo’nun, İspanya’daki Stellantis fabrikasına transfer olmasının ardından Bursa’daki fabrikanın yeni yol haritası netleştiği, Stellantis ve KCHOL arasında geçen hafta yapılan görüşmeler sonucunda, 2025 yılından itibaren başlayacak şekilde binek ve ticari olmak üzere üç yeni model için anlaşma sağlandığı belirtilmesi sonrasın, şirket tarafından KAP’a yapılan açıklama ile haberin gerçeği yansıtmadığı açıklandı.
#TTRAK – Haziran ayında fabrika satışı %27,5 azalışla 2.129 adete, yurt dışı satışı ise %5,9 azalışla 1.530 adete geriledi.
#TUREX – Şirketin Gezcar Karavan markası altında karavan kiralama hizmetine başladığı açıklandı.
12 göstergesi “al” veren hisseler (05/07/2022)
 
PAY ALIM / SATIM
#GEDIK – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 25.000 adet pay 6,35 TL fiyattan geri alındı.
#INVEO – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 50.000 adet pay 14,00 – 14,30 TL fiyat aralığından geri alındı.
#MPARK – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 56.146 adet pay 33,30 – 33,60 TL fiyat aralığından geri alındı.
#SAHOL – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 500.000 adet pay 18,90 – 19,00 TL fiyat aralığından geri alındı.
#PAPIL – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 5.000 adet pay 13,87 TL fiyattan geri alındı.
#PNLSN – Azimut Portföy tarafından 13,18 TL fiyattan 255.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %5,00’e yükseldi.
#VERUS – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 44.307 adet pay 61,45 – 62,00 TL fiyat aralığından geri alındı.
Yabancıların en fazla alım satım yaptığı hisse senetleri
 
SERMAYE ARTIRIM

#HEKTS – Şirket sermayesinin 860 milyon TL’den %150 oranında bedelli ve %44,19 oranında bedelsiz olarak artışla 2,5 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
#SANFM – Şirket sermayesi bugün 13,2 milyon TL’den %127,24 oranında bedelsiz olarak 16,8 milyon TL artışla 30 milyon TL’ye yükseltilecek olup, düzeltilmiş pay fiyatı 15,8425 TL’ye denk gelmekte.

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Yarın (6 Temmuz) üç şirketin genel kurulu olacak
 
Yarın iki şirket nakit temettü hakkı verecek
 
Coca Cola İçecek, son dört yıldır hep kazandırdı
 
İlk çeyrekte satış geliri en yüksek 10 şirket
 
ASELSAN’dan 24,6 milyon dolarlık sözleşme
 
Bugün 4 hissenin fiyatında düzeltme yapılacak
 
O şirket, koşullar oluştuğunda 5 milyar lira borçlanacak
 
En fazla açığa satış yapılan hisseler 04/07/2022
 
En fazla para girişi olan hisseler 04/07/2022
 
BİST haftanın ilk işlem gününde 3 hisseye tedbir getirdi
 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.
Anadolu sigorta Allah seni bildiği gibi yapsın.Adi hisse spk neden incelemeye almıyorsunuz bu hisseyi işbankla yatırım finansman küçük yatırımcıyı mahvetti.adamlarda hiç sıkılma yok
Borsa GündemTüm hakları Gündem Medya Grubu’na aittir.
Borsagundem.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.borsagundem.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin www.borsagundem.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur. BİST isim ve logosu “koruma marka belgesi” altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST’e ait olup, tekrar yayınlanamaz. Borsagundem.com verilerin sekansı, doğruluğu ve tamliği konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıkar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması veri yayın sistemindeki performansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerden oluşan herhangi bir zarardan borsagundem.com sorumlu degildir. BİST, verinin sekansı, doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması, veri yayın sistemindeki performansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerde Alıcı, Alt Alıcı ve/veya kullanıcılarda oluşabilecek herhangi bir zarardan BİST sorumlu değildir.
Finansal veriler aracılığıyla sağlanmaktadır. BİST hisse verileri 15 dakika gecikmelidir. Son güncelleme saati (15:03)

source

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hack forum hacklink panel hacklink hacklink cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı saricahali.com.tr cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami avizesi cami avizesi cami süpürgesi cami süpürgesi cami ısıtma cami ısıtma evden eve nakliyat ofis taşıma seo hizmeti Onwin Rulet Casino Slot Oyna Bahigo 1xbet Deneme bonusu Bahis siteleri Maç özetleri Bahsegel Canlı Casino Siteleri Sweet Bonanza Blackjack Casino Rulet Oyna Canlı Casino takipçi satın al exeboost.com smm panel santenette.com Deneme bonusu vds sunucu google.com.tr
Deneme bonusu Deneme Bonusu veren siteler Canlı Casino

hack forum hacklink panel hacklink hacklink cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı saricahali.com.tr cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami avizesi cami avizesi cami süpürgesi cami süpürgesi cami ısıtma cami ısıtma evden eve nakliyat ofis taşıma seo hizmeti Onwin Rulet Casino Slot Oyna Bahigo 1xbet Deneme bonusu Bahis siteleri Maç özetleri Bahsegel Canlı Casino Siteleri Sweet Bonanza Blackjack Casino Rulet Oyna Canlı Casino takipçi satın al exeboost.com smm panel santenette.com google.com.tr
  hacklink panel hacklink al hacklink sollet casinolevant hdxvipizle cami avizesi fason lazer kesim venusbet venüsbet seo paneli soma kömür bahis forum backlink al 1xbet güncel giriş
hack forum hacklink cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı saricahali.com.tr cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami avizesi cami avizesi cami süpürgesi cami süpürgesi cami ısıtma cami ısıtma evden eve nakliyat ofis taşıma seo hizmeti Onwin Rulet Casino Slot Oyna Bahigo 1xbet Deneme bonusu Bahis siteleri Maç özetleri Bahsegel Canlı Casino Siteleri Sweet Bonanza Blackjack Casino Rulet Oyna Canlı Casino takipçi satın al exeboost.com smm panel santenette.com Deneme bonusu google.com.tr