İkinci elde 'bekle-gör' dönemi!1 İkinci elde ‘bekle-gör’ dönemi!
Buffet'ın şirketi 53 milyar dolar zarar etti2 Buffet’ın şirketi 53 milyar dolar zarar etti
Türkiye'nin Almanya'ya ihracatı rekor kırdı!3 Türkiye’nin Almanya’ya ihracatı rekor kırdı!
Haftalık Kovid tablosu açıklandı: 406 bin 322 kişi pozitif4 Haftalık Kovid tablosu açıklandı: 406 bin 322 kişi…
Çin ekonomisinde sürpriz büyüme5 Çin ekonomisinde sürpriz büyüme
E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

#BARMA.HE – Şirket payları İnfo Yatırım aracılığıyla Borsa’da Satış Yöntemi ile 3 – 4 Ağustos tarihlerinde halka arz edilecek.
#ARCLK – 7 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
#ANSGR – Fitch tarafından şirketin Uluslararası Finansal Güçlülük notunun ve not görünümünün teyit edildiği açıklandı.
#ASUZU – VBTS kapsamında şirket paylarına 1 Eylül’e kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 1 Eylül’e kadar uzatıldı.
#BALAT – Çatı tipi GES yatırımı kapsamında, şirketin bağlı ortaklığı Berka Balata’nın Manisa Turgutlu OSB’deki iki fabrika binasının toplamda 4.653 m 2 ‘den oluşan çatı kısımlarına çatı tipi GES kurulumu için ön araştırma yapılmasına karar verildiği açıklandı.
#BASGZ – Sakarya Elektrik Dağıtım ve Sakarya Elektrik Perakende’nin ana ortağı olan AKCEZ’in paylarının tamamının alımı için, şirketin payının %49’u aşmaması kaydıyla Torunlar Enerji birlikte müştereken teklif verileceğinin açıklanması kapsamında, Akkök Holding’in payını satmaktan vazgeçtiği, görüşmelere %50 oranındaki payını satmak isteyen CEZ Group ile devam edildiği ve Hisse Satış Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
#COSMO – Ali Altınışık’a ait 200 adet A Grubu İmtiyazlı payın, 1.000.000 adet B Grubu halka açık payın pay başına 9 TL satış bedeli ve Enerji Ofisi’nde bulunan şirketin sermayesinin %13.34’üne karşılık gelen 667.000 adet payın Ömer Ünsalan’a 9,7 milyon TL’ye devredilmesi, Ergün Canlı’ya ait 200 adet A Grubu İmtiyazlı payın, 800.000 adet B Grubu halka açık payın pay başına 9 TL satış bedeli ve Enerji Ofisi’nde bulunan şirketin sermayesinin %13.33’üne karşılık gelen 666.500 adet payın Ömer Ünsalan’a 7,9 milyon TL’ye devredilmesi, Global Art Sanat’a ait 200 adet A Grubu İmtiyazlı payın, 280.000 adet B Grubu halka açık payın pay başına 9 TL satış bedeli ve Enerji Ofisi’nde bulunan şirketin sermayesinin %13,33’üne karşılık gelen 666.500 adet payın Ömer Ünsalan’a 3,2 milyon TL’ye devredilmesi, COSMO’’nun Global Art’ta sahip olduğu 520.000 B Grubu payın pay başına 9 TL satış bedeli ile Özgür Kaya’ya toplamda 4,7 milyon TL’ye devredilmesi işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.
Bugün 2 hissenin fiyatında düzeltme yapılacak
#DARDL – JCR Avrasya tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Notunun A- (tr), Kısa Vadeli Ulusal Notu’nu J2 (tr), not görünümünün stabil olarak belirlendiği açıklandı.
#EMKEL – TEİAŞ’tan 216 adet ek Harici Yağlı Transformatör üretim ve teslimatı için sipariş alındığı ve bedelin 21,8 milyon TL olduğu açıklandı.
#GLBMD – 78 gün vadeli 80 milyon TL tutarındaki bono ihracı kapsamında talepler bugün ve yarın toplanacak.
Yabancıların en fazla alım satım yaptığı hisse senetleri
#IHGZT #MIPAZ – VBTS kapsamında şirket paylarına 1 Eylül’e kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.
#KAREL – 1 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.
#KONTR – Şirketim yurt dışındaki bir müşterisinden 8,9 milyon dolarlık 31.5MVA 33/11.5kV Mobile Substation siparişi aldığı açıklandı.
#KFEIN – Bir adet şirket aracının şirketin %51 bağlı ortaklığı Karmasis’e 4,7 milyon TL’ye satıldığı ve satıştan 4,3 milyon TL kar elde edildiği açıklanırken, 3,7 milyon TL ile yeni bir araç alındığı belirtildi.
Borsada beş göstergeye göre durum
#MERKO #FRIGO – 7,5 milyon euroluk frezee dry yatırımının başlamasına ve bu kapsamda 20 milyon TL sermayeli şirket kurulmasına karar verildiği açıklandı.
#OBASE – Şirket payları 3 Ağustos’ta Borsa’da işlem görmeye başlayacak.
#ORCAY – Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan tarafından sahip olduğu 820.616 adet payın Borsa’da satışına ilişkin SPK’ya sunulan Pay Satış Bilgi Formu’nun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.
#QNBFB – 91 gün vadeli 6,7 milyon sterlin tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.
#PNLSN – Şirketin Polatlı OSB’de sandviç panel üretimi konusunda gerçekleştireceği tevsi yatırım projesi kapsamında yapılan başvurunun onaylandığı açıklandı.
Odaş Enerji ve Selçuk Gıda sorusu
#POLHO – Şirket bağlı ortaklığı Poliport Kimya ve şirket bağlı ortaklığı Polisan Yapı’nın Poliport Kimya bünyesinde birleşme işlemlerinin tescil edildiği açıklandı.
#RALYH – Şirketin bağlı ortaklığı Ral Yapı Mühendislik’ın TOKİ tarafından düzenlenen Kars Merkez İlçesi, Karacaören Mahallesi 327 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesine katılarak 264 milyon TL ile 1. en düşük teklifin verildiği ve ihalenin şirket uhdesinde kaldığı açıklandı.
#RODRG – Azerbaycan’a mağaza açılacağı belirtildi.
#TTRAK – Şirketin 2022 yılı beklentiler aşağıdaki gibi açıklandı.

#VESTL – 123 gün vadeli 334 milyon TL tutarında bono ve 389 gün vadeli 30 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.
#YAYLABorsa tarafından şirket paylarına 1 Eylül’e kadar açığa satış, kredili işlem yasağı, brüt takas tedbiri ve emir paketi tedbiri getirildi.
Bugün alıcı ve satıcılar hangi seviyede harekete geçecek (02.08.2022)
 
PAY ALIM / SATIM
#ARCLK – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 100.000 adet pay 65,30 – 65,65 TL fiyat aralığından geri alındı.
#ATAGY – Ata Portföy tarafından 3,88 – 3,91 TL fiyat aralığından 17.500 adet alış ve 16.098 adet satış yapılırken, şirket sermayesindeki payı %8,71’e yükseldi.
#BOBET – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 156.000 adet pay 6,30 TL fiyat aralığından geri alındı.
Beş şirket geri alım yaptı (01.08.2022)
#MPARK – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 20.000 adet pay 40,66 – 41,00 TL fiyat aralığından geri alındı.
#ITTFH – Halil İbrahim Balkanlı tarafından 15.602.471 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %6,83’e yükseldi.
#PAPIL – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 15.000 adet pay 14,29 – 14,30 TL fiyat aralığından geri alındı.
#VERUS – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 17.653 adet pay 63,45 – 63,80 TL pay geri alındı.
Borsada bütün sektörler yükseldi
 
SERMAYE ARTIRIM
#DNISI – Şirket sermayesi bugün 26,9 milyon TL’den %197 oranında bedelsiz olarak 52,9 milyon TL artışla 79,8 milyon TL’ye yükseltilecek olup, düzeltilmiş pay fiyatı 4,8081 TL’ye denk gelmekte.
#HDFGS – Şirket sermayesi yarın 285 milyon TL’den %14,04 oranında bedelsiz olarak 40 milyon TL artışla 325 milyon TL’ye yükseltilecek.
#HEDEF – Şirket sermayesi yarın 300 milyon TL’den %25,00 oranında bedelsiz olarak 75 milyon TL artışla 375 milyon TL’ye yükseltilecek.
#INFO – Şirket sermayesi bugün 138,1 milyon TL’den %65,1 oranında bedelsiz olarak 89,9 milyon TL artışla 228 milyon TL’ye yükseltilecek olup, düzeltilmiş pay fiyatı 8,5404 TL’ye denk gelmekte.

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Yarın dört şirketin genel kurulu olacak
 
Yarın üç şirket bedelsiz, bir şirket nakit temettü hakkı verecek
 
Şişecam’ın yıllık getirisi yüzde 210’u buldu
 
En fazla para girişi olan hisseler 01/08/2022
 
Sinpaş GMYO’dan garip bir satış açıklaması
 
En fazla açığa satış yapılan hisseler 01/08/2022
 
BİST’ten dört hisse ve bir yatırımcı hakkında tedbir kararı
 
TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA
Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.
Borsa GündemTüm hakları Gündem Medya Grubu’na aittir.
Borsagundem.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.borsagundem.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin www.borsagundem.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur. BİST isim ve logosu “koruma marka belgesi” altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST’e ait olup, tekrar yayınlanamaz. Borsagundem.com verilerin sekansı, doğruluğu ve tamliği konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıkar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması veri yayın sistemindeki performansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerden oluşan herhangi bir zarardan borsagundem.com sorumlu degildir. BİST, verinin sekansı, doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması, veri yayın sistemindeki performansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerde Alıcı, Alt Alıcı ve/veya kullanıcılarda oluşabilecek herhangi bir zarardan BİST sorumlu değildir.
Finansal veriler aracılığıyla sağlanmaktadır. BİST hisse verileri 15 dakika gecikmelidir. Son güncelleme saati (06:36)

source

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hack forum hacklink hacklink Shell download cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı saricahali.com.tr cami halısı cami halısı cami halısı cami avizesi cami avizesi cami süpürgesi cami süpürgesi cami ısıtma cami ısıtma evden eve nakliyat evden eve nakliyat evden eve nakliyat evden eve nakliyat ofis taşıma yurtiçi evden eve nakliyat yurtiçi evden eve nakliyat içel evden eve nakliyat Evden Eve Nakliyat Mng Evden Eve Nakliyat seo hizmeti Onwin Rulet Casino Slot Oyna Bahigo 1xbet Deneme bonusu Bahis siteleri Maç özetleri Bahsegel Canlı Casino Siteleri Sweet Bonanza Blackjack Casino Rulet Oyna Canlı Casino takipçi satın al exeboost.com google.com.tr