ADALET BAKANIMIZ SAYIN BEKİR BOZDAĞ ADANA'DA
 
Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ Kozan'da bir dizi program gerçekleştirdi.
Adalet Bakanımız Bozdağ, Kozan'da ilk olarak Kozan KaymakamIığını ziyaret etti, Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü'den ilçenin genel durumu hakkında bilgi aldı.
Daha sonra Adalet Bakanımız Bozdağ, Vali Dr. Süleyman Elban, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Milletvekilleri Tamer Dağlı, Mehmet Şükrü Erdinç, Abdullah Doğru, Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla Kozan ilçesinin Yeni Adliye Binasının Temel Atma Törenine katıldı.
Vali Dr. Süleyman Elban temel atma töreninde yaptığı konuşmada, 20 yıldan beri ülkemizin her köşesinin nakış nakış hizmetlerle, eserlerle süslendiğini söyledi.
İlimiz de bu eserlerden bolca yararlanan şehirlerden birisi diyerek konuşmasına devam eden Vali Elban, “Kadim bir yerleşim yeri olan, kadim bir kültüre sahip olan Kozan’ımız da birçok eserle buluştu ancak güzel bir adliye binası sürekli dile getirilen ihtiyaçlardan bir tanesiydi. Yapılan yoğun çaba ve çalışmalardan sonra inşallah ilçemizin hatta bölgemizin ihtiyacını giderecek güzel bir adliye binası hayata geçecek. Ben bu binanın en kısa zamanda kazasız, belasız yapılıp güzel hizmetler vermesini, içinde çalışanların huzur içerisinde adilane kararlar vereceği bir adliye binası olmasını temenni ediyor; bu eserin yapılmasında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanımız olmak üzere Sayın Milletvekillerimize ve bakanlık bürokrasimize şükranlarımı sunuyorum. Yeni Adliye Binamız ilimize hayırlı olsun.” dedi.
Törende bir konuşma gerçekleştiren Adalet Bakanımız Bozdağ, Kozan ilçesinin Yeni Adliye Binasının hayırlı olması temennisinde bulundu.
Adalet Bakanımız Bozdağ, Kozan'a adliyenin lojman ihtiyaçlarını gidermek maksadıyla 30 yeni lojman da yapacaklarını vurgulayarak yeni lojmanların hakimlere, savcılara ve Kozan'a hayırlı olmasını diledi.
Adana'ya ve Kozan'a her alanda olduğu gibi adliye hizmetleri alanında da önemli yatırımları yaptıklarını ifade eden Adalet Bakanımız Bozdağ, bir yandan Adana Adliyesi'ni bir yandan Adana Bölge İdare Mahkemesi'ni bir yandan diğer adli yatırımları kente kazandırarak Adanalıların ve Kozanlıların daha iyi ortamlarda adalet hizmeti almalarına ve onlara adalet hizmeti sunulmasına zemin hazırladıklarını dile getirdi.
Adalet alanında çok ciddi eserler ve projelerin son 20 yılda hayata geçirildiğini belirten Adalet Bakanımız Bozdağ, ülkenin dört bir yanında daha önce hükümet konaklarının birinci katlarında, yanlarında, kahvehanelerden bozma yerlerde, evlerde ve adalet hizmetlerinin yüksekliğine, mehabetine uygun olmayan mekanlarda vatandaşların adalet hizmeti aldığını, yargı görevi yapanların adalet hizmetleri sunduğunu hatırlattı.
Adalet Bakanımız Bozdağ, 2002'de 31 Aralık itibarıyla ülke genelinde 78 müstakil adalet sarayının olduğunu, son 20 yılda bu sayıyı 363'e çıkardıklarını ifade etti.
– “Büyük Reformları Bir Bir Hayata Geçirdik”
Hakim ve savcıların sayısını arttırarak vatandaşların daha hızlı adalete erişimlerini ve adaletin zamanında tecellisini temin için de ciddi adımlar attıklarını anlatan Adalet Bakanımız Bozdağ, şunları söyledi:
“Hakim ve savcılarımızın sayısını arttırdık. Öte yandan mahkemelerimizin sayısını arttırdık. Diğer yandan ihtisas mahkemelerimizi çoğalttık ve ülkemizde vatandaşlarımızın adaletin zamanında tecellisi yönündeki beklentilerini gerçekleştirmek için büyük reformları bir bir hayata geçirdik. Adli yargıdaki mahkeme sayısı 2002'de 3 bin 581'ken biz bunu yüzde 91,3 arttırarak 6 bin 852'ye çıkardık. İdari yargı 146 tane mahkeme varken biz bunu yüzde 42'lik artışla 208'e çıkardık. Hakim ve savcı sayımızı 9 bin 329'ken bugün 22 bin 756'ya çıkarmış durumdayız. Bir yandan hakim, savcı sayımızı, öte yandan mahkeme sayılarımızı arttırdık. Diğer yandan da adliyede görev yapan yardımcı personel sayımızı arttırdık. Bütün personel Adalet Bakanlığı bünyesinde 61 bin civarındayken şu anda 180 bin civarında personele erişmiş durumdayız. Hamdolsun, bugün mahkemelerimizde ne zabıt katibi ne diğer adli yardımcı personel konusunda ne de hakim ve savcı konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmaktadır. Mahkemelerimizin ihtisaslaşmış olması hakim ve savcılarımızın da ihtisaslaşmasını beraberinde getirmiş, kararlardaki isabet oranları arttığı gibi vatandaşlarımızın yargı hizmetlerinden memnuniyeti de bundan olumlu yönde etkilenmiştir.”
– “Kira Uyuşmazlıklarını Arabulucuların Uhdesine Emanet Edeceğiz”
Adalet Bakanımız Bozdağ, bu dönemde adalete erişim yanında vatandaşların yargıya düşmeden işlerini çözümlemesi için alternatif uyuşmazlık yöntemlerini hukuk sistemine kazandırmak için de ciddi adımlar attıklarını bildirdi.
Adalet Bakanımız Bozdağ, arabuluculuğu faaliyete geçirdiklerini anımsatarak şöyle devam etti:
“Artık vatandaşlarımız pek çok hukuki ihtilafta mahkemeye gitmeden arabuluculuda meseleyi halletmekte daha hızlı, daha kısa ve daha ekonomik bir yoldan menfaatini ve hakkını elde etme imkanı bulmaktadır. Ceza uyuşmazlıklarında, uzlaştırmacılığı devreye alarak orada da önemli bir mesafe kaydettik. Önümüzdeki dönemde hem arabuluculuğun kapsamını genişletecek hem de uzlaştırmacılığın kapsamını genişletecek yeni adımlar atacağız. Kira uyuşmazlıklarını inşallah yeni dönemde arabulucuların uhdesine emanet edeceğiz. Komşuluk hukukundan, kat mülkiyetinden doğan ihtilafları da önce arabulucuya, orada çözülmesi yargıya gelecek şekilde yeni düzenlemeleri hayata geçireceğiz. Gönlümüz arzu ediyor ki komşularımız komşuluk hukukunun gereği mahkemeye düşmeden komşuluk hukukunun hukukuna da daha saygılı bir şekilde arabulucuda sorunlarını çözsünler ve ihtilaflarını kısa sürede halletsinler. Yeni dönemde adım adım bunun kapsamını, başka ihtilafları da içine alacak şekilde genişleteceğimizi buradan bir kez daha ifade etmek isterim.”
Adalet Bakanımız Bozdağ, hukukta önemli reformlardan birinin de bölge adliye ve bölge idare mahkemelerinin faaliyete geçirilmesi olduğunu aktardı.
Türk hukukunda tarihi niteliğe sahip büyük bir reformu 2016'da tam da FETÖ'cü darbe teşebbüsünün başarısızlıkla sonuçlanmasının arkasından o zor dönemde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu iradeyle hayata geçirdiklerini anlatan Adalet Bakanımız Bozdağ, “Olmaz, yürümez' diyenlere inat bugün istinaf uygulaması Türk hukukunun yüz akı uygulamalarından biri haline gelmiştir. İnşallah 20 Eylül'de istinafın 6'ncı yılı münasebetiyle istinafı ve uygulamalarını bütün boyutlarıyla ele alan büyük bir değerlendirmeyi yapacak, aksayan yönlere yeni çözüm önerilerini hayata geçirecek, yeni adımlar atarak istinafın hukukumuzda artan gücünü tahkim edecek yeni düzenlemeleri hayata geçireceğimizi buradan ifade etmek isterim.” dedi.
Adalet Bakanımız Bozdağ, hakim ve savcıların önemli görevleri yerine getirdiğini vurgulayarak şunları kaydetti:
“Hakimlerimiz savcılarımız adliyelerde dosyaları okuyup değerlendirdiği gibi biliyoruz ki pek çoğu dosyaları evlerine taşımakta, hafta sonları dahi milletimizin beklentisine doğru cevap vermek, doğru karar vermek için büyük çaba sarf etmektedirler. Bütün bunlar gerçekliğiyle ortadayken 8 milyon civarında dosya hakkında karar verilirken bunların içerisinden birkaç tane dosyayı gündem yapıp bunların üzerinden hakimlerimize, savcılarımıza hakaret eden, onları hedef gösteren, onlara saldırı yapan bütün kişileri, kurumları bir kez daha buradan kınıyorum. Büyük bir haksızlığı yaptıklarını bir kez daha Kozan'dan onların yüzlerine, vicdanlarına söylüyorum. Hangi ülkede bu kadar iş yükü altında milyonlarca dava görülür de üç tane, beş tane dava üzerinden koskoca bir adliye teşkilatı, binlerce yargı mensubu, yargı çalışanı iftiraya muhatap oldu. Böyle bir toptancılık, böyle bir ayrımcılık, böyle bir haksızlık asla kabul edilemez.”
– “Demokratik Hukuk Devletine Yakışan Ciddi Reformlara İmza Attık”
Türk hukuk sisteminde yapılanlarla, Avrupa'da Amerika'da olanların masaya yatırıldığında farkın daha net görüleceğini vurgulayan Adalet Bakanımız Bozdağ, “Polisin müdahalesinde Amerika'da George Floyd'un başına gelen bir örnek Türkiye'de bugüne kadar yaşandı mı? Fransa'da, Almanya'da, İngiltere'de yaşananlara bakın. Onlarda olanlarla bizde olanlara bakın. Onların adı hukuksa bizde olanların adı nedir? Biz onlara göre katbekat daha hukuka uygun, daha hukukun içinde, hukukla beraber bir mücadeleyi, her konuda yapıyoruz. Türkiye'ye bu konuda Batı kompleksi içinde bulunup haksızca haksızlık yapanları bir kez daha buradan kınadığımı ifade etmek isterim. Biz vatandaşlarımızın denetimine bütün devleti açan demokratik hukuk devletine yakışan ciddi reformlara imza attık.” ifadesini kullandı.
Adalet Bakanımız Bozdağ, kadınlar, çocuklar, engelliler, şehit yakınları, gazilerle ilgili pozitif ayrımcılık getirdiklerinin altını çizerek, “Kişisel verilerin korunmasını istemeyi anayasal bir hak olarak düzenledik. Yaşam hakkı ne kadar kıymetliyse onurlu bir birey olarak yaşamak için kişisel verilerin korunması da o kadar kıymetli bir haktır. Kişisel verilere erişmek, onların amacı doğrultusunda kullanılıp kullanılmadığını denetlemek, onların yanlışı varsa düzelttirmek, olmayan bir şey varmış gibi gösterilmişse sildirmek ve bütün bu süreçleri denetlemek üzere de Kişisel Verileri Koruma Kurulunu kurduk. Kişisel verilerin hukukunu korusun, ihlal edenler varsa müeyyidelerle karşılaşsın diye sadece ceza hukukuna değil, aynı zamanda özel hukuka da hükümler koyduk.” dedi.
 

$(document).ready(function () {
$(“#w632d948d8a9446d89f2935eb378989e8”).css({ “display”: “block” });
$(“#w632d948d8a9446d89f2935eb378989e8”).gallery({
iconColor: “#D4B485”
});

CoastguardCardSlider(‘coastguard-mobile-gallery’);

$(“#w632d948d8a9446d89f2935eb378989e8 .lazy”).Lazy();
});

function CoastguardCardSlider(s) {
let cardSwiper = new Swiper(‘#’ + s, {
slidesPerView: 3,
spaceBetween: 30,
pagination: {
el: ‘.’ + s + ‘-pagination’,
clickable: true,
type: ‘bullets’
},
autoplay: false,
});
}

Bizi Takip Edin

source

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


hack forum hack forum hacklink hacklink hacklink hacklink panel cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı saricahali.com.tr cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı evden eve nakliyat ofis taşıma seo hizmeti Onwin casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom eloboost vds tronscan google.com.tr
hack forum hack forum hacklink hacklink hacklink hacklink panel cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı saricahali.com.tr cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı evden eve nakliyat ofis taşıma seo hizmeti Onwin casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom eloboost vds tronscan google.com.tr
Hacklink Hacklink panel Hacklink panel Hacklink panel Hacklink panel Hacklink panel
Deneme bonusu Deneme Bonusu veren siteler
matadorbet matadorbet matadorbet matadorbet
file upload
Deneme Bonusu veren Siteler Deneme bonusu
hacklink panel hacklink al hacklink hdxvipizle tronlink tronlink pro matadorbet betnano bahis siteleri seks shop 1xbet dineroclub.net betforward1.org jojobet instagram takipçi hilesi
ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino
Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet
Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet
Onwin Onwin Onwin Onwin Onwin
Sahabet Sahabet Sahabet Sahabet Sahabet Sahabet
xslot xslot xslot xslot xslot xslot xslot
Betturkey Betturkey Betturkey Betturkey Betturkey Betturkey Betturkey
hack forum hack forum hacklink hacklink hacklink hacklink panel cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı saricahali.com.tr cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı evden eve nakliyat ofis taşıma seo hizmeti Onwin casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom casibom eloboost vds tronscan google.com.tr
Hacklink Hacklink panel Hacklink panel Hacklink panel Hacklink panel Hacklink panel
Deneme bonusu Deneme Bonusu veren siteler
matadorbet matadorbet matadorbet matadorbet
file upload
Deneme Bonusu veren Siteler Deneme bonusu
hacklink panel hacklink al hacklink hdxvipizle tronlink tronlink pro matadorbet betnano bahis siteleri seks shop 1xbet dineroclub.net betforward1.org jojobet instagram takipçi hilesi
ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino ByCasino
Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet Tipobet
Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet Starzbet
Onwin Onwin Onwin Onwin Onwin
Sahabet Sahabet Sahabet Sahabet Sahabet Sahabet
xslot xslot xslot xslot xslot xslot xslot
Betturkey Betturkey Betturkey Betturkey Betturkey Betturkey Betturkey
hack forum hacklink panel hacklink hacklink cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı saricahali.com.tr cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami avizesi cami avizesi cami süpürgesi cami süpürgesi cami ısıtma cami ısıtma evden eve nakliyat ofis taşıma seo hizmeti cami halısı mersin temizlik şirketi Dedektör Ekranlı Dedektör Vds Sunucu Onwin Rulet Casino Slot Oyna Bahigo 1xbet Deneme bonusu Bahis siteleri Maç özetleri Bahsegel Canlı Casino Siteleri Sweet Bonanza Blackjack Casino Rulet Oyna Canlı Casino takipçi satın al exeboost.com smm panel santenette.com yagnatourism.com tatilmoni.com vds sunucu google.com.tr
Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Casibom Royalbet Betist Ramobet Bahis Forum Betandyou Madridbet onwin
Deneme bonusu Deneme Bonusu veren siteler